Hermann, Jacob

NameHermann, Jacob
Birth-and-Death Datesborn 16. July 1678, died 11. July 1733
Variant Names
Hermann, Jacobus; Hermannus, Jacobus; Herman, Jacob; Hermann, Jean-Jacques; Offenbourg, Carl Ernst (Pseudonym, vielleicht J. Hermann); Offenbourg, Carl Ernst Pseudonym verm. von Jacob Hermann; Hermann, Jakob
GND-DataHermann, Jacob 
  • Title page
    Bernoulli, Jakob [1655-1705] ; Hermann, Jacob [1678-1733] ; Bernoulli, Nicolaus [1687-1759]
    [zwischen 1697 und 1741]
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 1
  • Title page
    Hermann, Jacob [1678-1733] ; Bernoulli, Johann [1667-1748]
    BASILEAE., VIII CALEND.APR. ANNO MDCCII
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.1*
  • Title page
    Hermann, Jacob [1678-1733] ; Scheuchzer, Johann Jacob [1672-1733]
    Basileae [Basel] ; Patavii [Padua] ; F[ranco]furtii ad Viadrum [Frankfurt a.d. Oder], 1703-1718
    Zentralbibliothek Zürich, Ms H 318, S. 187-406
  • Title page
    Bernoulli, Johann [1667-1748] ; Hermann, Jacob [1678-1733]
    Groningae., a.d. VI. Iduum Mart. MDCCIII
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.1
  • Title page
    Hermann, Jacob [1678-1733] ; Bernoulli, Johann [1667-1748]
    Basileae, die XVIII Calendarum Decembris Ao. 1703
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.2*
  • Title page
    Hermann, Jacob [1678-1733] ; Bernoulli, Johann [1667-1748]
    Basileae, D. XI CALEND. JAN. M.D.CCIV
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.3*
  • Title page
    Bernoulli, Johann [1667-1748] ; Volder, Burcherus de [1643-1709]
    Dabam Groningae, a.d. 5. Jan. 1704
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 675:Bl.185-186
  • Title page
    Bernoulli, Johann [1667-1748] ; Hermann, Jacob [1678-1733]
    Groningae, a.d. VII. Kal. Febr. MDCCIV
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.2
  • Title page
    Bernoulli, Johann [1667-1748] ; Hermann, Jacob [1678-1733]
    Groningae, a.d. IV Kal. Jul. MDCCIV
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.3
  • Title page
    Hermann, Jacob [1678-1733] ; Bernoulli, Johann [1667-1748]
    Basileae, ipsis Idibus Februarii, MDCCIV
    Universitätsbibliothek Basel, L Ia 659, Nr.5*